Retro pocztówka z Kuby

Kuba ze swoją kolonialną przeszłością, z zabytkowymi (dla nas) samochodami, a także z pięknymi zaułkami stanowi coś wyjątkowego

Możliwość podglądania Kubanek wyrabiających cygara – toczących je tradycyjne na śniadych udach, czy spróbowanie najlepszego kubańskiego rumu lub aguardiente, albo podglądanie ulicznych walk bokserskich – to wszystko sprawia, że w Hawanie koniecznie trzeba być.

Dodatkowo zabawa w Casa de la Musica, czy kabaret Tropicana, sprawiają, że dla grup incentivowych, połącznie pobytu w tym mieście z wypoczynkiem na cudownych karaibskich plażach staje się wręcz niezbędne.

Plaże na Kubie zachwycają. Od najbardziej znanych plaż Varadero, przez Santiago de Cuba, aż do tajemniczych wysepek Cayo Blanco, czy Cayo Coco, wszyscy miłośnicy rajskich plaż znajdą tu coś dla siebie. Biały piasek i wielkie bogactwo podwodnego świata (koralowce, egzotyczne ryby, rozgwiazdy, żółwie, kraby, langusty oraz wielkie muszle) sprawiają, że również dla fanów nurkowania jest to El Dorado. Varadero jest z tych miejsc najbardziej znane, ale do tej pory można znaleźć na Kubie miejsca, które odwiedzają tylko Ci, którzy o nich wiedzą.

Kuba to również niezwykłe miejsca, jak dolina Vinales, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, czy jaskinie Saturna niedaleko Varadero. Trzeba pamiętać również o tym, że wyspa była jednym z ulubionych miejsc Ernesta Hemingwaya, które zainspirowały go do napisania np. „Stary człowiek i morze”.

x