Fascynujący świat Indochin – Kambodża, Wietnam

Czy była to podróż życia? Na pewno była to niezapomniana wyprawa do Indochin. W czasie dwóch tygodni odwiedziliśmy Wietnam i Kambodżę. Rozpoczęliśmy od Hanoi – stolicy Wietnamu, gdzie zobaczyliśmy między innymi Świątynię Literatury, a także Muzeum Armii. Stamtąd udaliśmy się do prowincji Ninh Binh, gdzie mogliśmy podziwiać Górę Dłoni Buddy, a także jaskinie Tam Coc. Kolejnym miejscem na naszej liście była słynna zatoka Ha Long. Podczas rejsu mieliśmy okazję zjeść kolację, pyszne wietnamskie dania, we wspaniałej jaskini. Na pokładzie można było poćwiczyć Tai Chi, a także „polować” na najwspanialsze widoki.

Po rejsie udaliśmy się do Hue – byłej stolicy Wietnamu. Tam mogliśmy podziwiać kompleks budynków pałacowych, a także odbyliśmy sesję medytacji ZEN i lekcję kaligrafii. Stamtąd przejechaliśmy przez Przełęcz Morskich Obłoków do My Son, kolejnego miasta, które było siedzibą władców Wietnamu.

Następnie udaliśmy się do Kambodży, gdzie mieliśmy możliwość podziwiania słynnego kompleksu świątyń Angkor Wat pływając gondolami po kanałach otaczających świątynie, a także poznać gościnnych mieszkańców żyjących nad jeziorem Tonle Sap.

Sajgon – lub Ho Chi Minh City – to przedostatni punkt na naszej liście. Poznaliśmy historię umocnień Cu Chi wykorzystywanych przez Viet Kong w czasie wojny wietnamskiej, ale również poznaliśmy niezwykłą świątynię pokoju Cao Dai. Następnego dnia mogliśmy eksplorować Deltę Mekongu.

Na koniec, po dość intensywnych dniach, na zasłużony odpoczynek przejechaliśmy do Mui Ne, kurortu położonego nad morzem, gdzie mogliśmy wypocząć, a także zobaczyliśmy wspaniałe czerwone wydmy.

x