„Wędrujemy czystymi ulicami o niskiej zabudowie. Wieczór przynosi ulgę i miasto na nowo ożywa. Rzemieślnicy i artyści otwierają kramy z ceramiką i dywanami, a obwieszone neonami fast foody i eleganckie restauracje zapełniają się ludem wygłodzonym po miesiącu postu.”

fragment książki „Kamperem do Kabulu”

Barwna Persja jakiej nie znacie!

Zapraszamy w podróż przez Iran – jeden z najciekawszych krajów bliskiego wschodu, w którym odkryjemy baśniowe meczety oraz ruiny najbogatszego miasta pod słońcem.

Odwiedzimy magiczny Isfahan określany „Połową świata”, skosztujemy najlepszych lodów w jednej z tradycyjnych lodziarni przy Palcu Iamama. Będziemy „błądzić” po labiryncie ulic starego miasta Yazd, a także odwiedziliśmy „dom mocy” – Zurchane. W Shiraz w magicznym ogrodzie Eram posłuchamy poezji oraz zwiedzimy Persepolis, które nawet dziś są świadectwem potęgi dawnego Perskiego Imperium. Naszą wyprawę zwieńczymy pobytem nad Zatoką Perską na Wyspie Qeshm, gdzie odwiedzimy  Geopark z formami skalnymi rodem z księżyca oraz największą solną jaskinię świata.

Wyrusz w drogę przez Iran z Andrzejem już teraz i sprawdź co Cię czeka…

PROGRAM WYJAZDU

1 dzień / 03.11.2022 – WYLOT
Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie.
Wylot do Teheranu przez jedno z europejskich miast.
Przylot do Teheranu w godzinach wieczornych, odprawa paszportowa / wizowa.
– wiza płatna jest na lotnisku ok 75 USD/osoba
Po dokonaniu odprawy paszportowej i odebraniu bagażowej udamy się w drogę do Hotelu przy lotnisku (transfer ok 10 min).
Wyżywienie w cenie: catering na pokładzie samolotu, kolacja w hotelu
Nocleg w Teheranie w hotelu Eskan Forsat Hotel 3*

2 dzień / 04.11.2022 – Teheran – Kashan – Ishfahan
Po śniadaniu ok 8 rano wyjazd do miasta Kashan – przejazd 211 km około 2 godziny. Kashan słynie z zachowanych świetnym stanie starych domów kupieckich oraz jednego z najpiękniejszych ogrodów – Ogród Fin. Po krótkim odpoczynku i lunchu udamy się do Isfahan. Przejazd 220 km około 3 godziny. Po przyjeździe i zakwaterowaniu dla chetnych wieczorny spacer po jednym z najbardziej fascynujących miasta Iranu.
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu
Nocleg w Isfahan w hotelu butikowym.

3 dzień / 05.11.2022 – ISFAHAN
Po śniadaniu o godz. 8:15 rano rozpoczniemy zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Iranu. Pałac Czterdziestu Kolumn – Czehel Sotum, z przepięknymi freskami, Plac Imama – Majdan-e Imem, który został zbudowany za czasów panowania jednego z największych władców nowożytnej Persji – Abbasa I Wielkiego. Skosztujemy najlepszych lodów w jednej z tradycyjnych lodziarni w pobliżu XVII wiecznego Meczetu Iamam. Ponadto odwiedzimy Bazar znajdujący się wokół Placu Imama, Pałac Ali Kapu, oraz Meczet Lotofallach wyróżniający się wielkimi rozmiarami i wspaniałą mozaikową dekoracją.  Następnie popołudniu wizyta w jednej z największych atrakcji Isfahan czyli meczet żarzących się minaretów Jombal, a na ukoronowanie dnia dla chętnych możliwość podziwiania zachodu słońca ze wzgórza gdzie znajdowała się Zoroastryjska Świątynia Ognia.
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu.
Nocleg w Isfahan w hotelu butikowym.

4 dzień / 06.11.2022 – ISFAHAN
Po śniadaniu ok 08.15  udamy się w odwiedziny do Ormiańskiej dzielnicy – Jolfa. Odwiedzimy Ormiańską katedrę Vank wraz z małym muzeum oraz pospacerujemy po urokliwych uliczkach Jolfy. Następnie udamy się aby zobaczyć słynne mosty pochodzące z XVII wieku: most Trzydziestu Trzech Łuków z XVII w. oraz most Hadżu. Na koniec dnia wizyta w meczecie Jamach (największym w Isfahan) oraz udamy się na zakupy na Bazar.
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu
Nocleg w Isfahan w hotelu butikowym.

5 dzień / 07.11.2022 – ISFAHAN – YAZD  
Po śniadaniu ok 08.15 wyruszymy w drogę do Yazd (350 km; około 5 godzin). Po drodze zatrzymamy się w Naein gdzie odwiedzimy majestatyczne ruiny dawnej twierdzy. Następnie zatrzymamy się w urokliwym miasteczku w Meybod gdzie odwiedzimy twierdzę oraz wieżę lodową.
Opcjonalnie wizyta w  świątyni Chack Chak – jednej z najważniejszych świątyń zaratusztriańskich w Iranie; święta jaskinia, sanktuarium, w której oprócz stale podtrzymywanego ognia czci się także żywioł wody.
Późnym popołudniem przyjazd do Yazd i wieczorny spacer po mieście – słynnym labiryntem wąskich ulic i kolacja w lokalnej restauracji.
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu.
Nocleg w Hotelu w starej części miasta.

6 dzień / 08.11.2022 – YAZD
Po śniadaniu (8 rano) odwiedzimy dawne miejsca pochówku wyznawców zoroastryzmu, Wieżę Milczenia – Dakhama. Następnie udamy się do czynnej świątyni Zorosatryjskiej. W Yazd mieszka największa w Iranie społeczność wyznawców jednej z najstarszych religii Bliskiego wschodu.
Wizyta przy jednym z symboli Yazd – meczet Amir Chaqu Maqu. Nocleg w Hotelu w starej części miasta.
Po Południu poznamy unikalny system  wodociągowy – Quanta oraz dawny system  klimatyzacji – Badgiry. Wieczorem zobaczymy Meczet Jamach oraz budynek dawnej Medresy – Więzienie Aleksandra Wielkiego.
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu.
Nocleg w Hotelu w starej części miasta.

7 dzień 09.11.2022 – YAZD – KERMAN – MAHAN
Po śniadaniu ok 08.15 wyjazd z Yazd do Kerman (400 km; około 5 godzin). Przyjazd do Kerman zakwaterowanie w hotelu. Wieczorne zwiedzanie bardzo urokliwego starego miasta: kompleks Gandż Ali Chan, wraz z XVII łaźnią karawanserajem oraz bazarem. Na koniec wizyta w meczecie Jamech.
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu.
Nocleg w Mahan w hotelu butikowym

8 dzień /10.11.2022 –  KERMAN – RAYEN – MAYHAN  
Po śniadaniu (8 rano) wyruszymy na całodniową wyprawę na południe od miasta Kerman. Wizyta we wsi Rayen, gdzie zobaczymy  Cytadelę Rayen, która jest świetnie zachowaną mniejszą siostrą Arg-e Bam, zniszczoną w 2003 w czasie trzęsienia ziemi. Powrót do Mahan gdzie odwiedzimy ogrody Mahan oraz  mauzoleum świętego mistyka i poety Szah Nematollach Vali.
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu.
Nocleg w Mahan w hotelu butikowym

9 dzień / 11.11.2022 – KERMAN – SHIRAZ  
Po śniadaniu około 7:30 wyruszymy w długą drogę ponad 500 km (ok 7 godzin jazdy). Po drodze zatrzymamy się w okolicach jeziora Bakhtegan. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w Shiraz wieczorne zwiedzanie miasta: Mauzoleum Króla Światła Shah Cheragh – jednego z najświętszych sanktuariów szyickich w Iranie.
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu
Nocleg w Shiraz w hotelu butikowym.

10 dzień / 12.11.2022 – SHIRAZ
Po śniadaniu ok 8 rano całodzienne zwiedzanie Shiraz, miasta będącego niegdyś jednym z najwspanialszych i najbogatszych miasta bliskiego wschodu. Tego dnia odwiedzimy w XIX-wiecznym Meczecie Nasir-ol-Molk z wyjątkową posadzką; Meczet Vakil; Twierdza Kharim Khan. Popołudniu spacer po Ogrodzie Eram, a wieczorem udamy się do mauzoleum największego Perskiego poety – Hafiza.
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu.
Nocleg w Shiraz w hotelu butikowym

11 dzień / 13.11.2022  – SHIRAZ – PERSEPOLIS – QESHM  
Po śniadaniu ok 8 rano udamy się w drogę do Persepolis. Zobaczymy ruiny dawnej stolicy państwa Achemidów. Zobaczymy Pałac Dariusza Wielkiego oraz Pałac Kserksesa. Ponadto odwiedzimy małe muzeum, a następnie udamy się do  Naksz-e Rostam aby zobaczyć grobowce władców Persji – Achemidów, oraz podziwiać wykute w skale reliefy upamiętniające dokonania ich następców z dynastii Sasanidów.
Powrót do Shiraz i przejazd na lotnisko.  Wylot na wyspę Qeshm (przelot około 1,5 godziny). Po przylocie transfer do hotelu i nocleg
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu.
Nocleg na Wyspie Qeshm w hotelu nad Zatoką Perską

12 dzień / 14.11.2022 – WYSPA QESHM
Po śniadaniu 8 rano wycieczka łodziami na wyspę Hengam gdzie będziemy mogli  poznać z bliska zanikająca lokalną kulturę mniejszości etnicznej – Bandami.
Po Południu wizyta w porcie w warsztacie produkcji statków.
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu.
Nocleg na Wyspie Qeshm w hotelu nad Zatoką Perską

13 dzień / 15.11.2022 – WYSPA QESHM  – TEHERAN
Rano po śniadaniu 8:30 udamy się na  zwiedzanie fascynującej i tajemniczej wyspy Qeshm. Zobaczymy unikalny obszar lasów namorzynowych – Harara. Odwiedzimy Geo park z fantastycznymi formami skalnymi.
Późnym popołudniem przelot do Teheranu na lotnisko lokalne Mahrabad. Po przylocie transfer do hotelu.
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu.
Nocleg w Teheranie w hotelu Eskan Forsat Hotel 3*

14 Dzień / 16.11.2022 – TEHERAN
Po śniadaniu (8:00 rano) udamy się na zwiedzanie stolicy Iranu: Na początek  odwiedzamy Pałac Golestan – dawna  siedziba władców Persji z XVIII i XIX wieku. Następnie udamy się do Muzeum Narodowego, gdzie zobaczymy najważniejsze i najcelniejsze świadectwa kultury licznych cywilizacji zamieszkujących ziemie obecnego Iranu. Popołudniu odwiedzimy największy bazar w miesicie następnie na koniec dnia udamy się pod Bramę Azadi – Bramę Wolności jedne z symboli Teheranu i Iranu.
Wyżywienie w cenie: śniadanie w hotelu
Nocleg w Teheranie w hotelu Eskan Forsat Hotel 3*

15 dzień / 17.11.2022  –  Teheran – Warszawa
00.15 – transfer z hotelu na lotnisko
00.45 – rozpoczęcie odprawy na lotnisku w Teheranie 
03.45 – Wylot z Teheranu do Warszawy przez jeden z portów europejskich.
09.35 – Przylot do Warszawy

* Kolejność poszczególnych aktywności może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i logistycznych.

__________________________________________________________

TERMIN: 03-17.11.2022

GRUPA:  12 uczestników + pilot Andrzej Meller

CENA: 14 970 zł / osoba w pokoju 2-osobowym

Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot samolotem rejsowym Warszawa – Teheran – Warszawa z przesiadką w jednym z portów europejskich
– zwiedzanie zgodnie z programem (bez biletów wstępu)
– transfery mini busem na wyłączność grupy
– zakwaterowanie w hotelach 3* i hotelach butikowych
– przeloty wewnętrzne Shiraz – Queshm oraz Queshm – Teheran
– wyżywienie: śniadanie w hotelach, kolacja w dzień 1
– lokalny przewodnik
– uczestnictwo i opiekę Andrzeja Mellera podczas całego wyjazdu
– aplikacja mobilna z informacjami o wyjeździe
– książka „Kamperem do Kabulu” z autografem Andrzeja i Eleonory Meller
– pakiety podróżne z dokumentami podróży, zawieszką bagażową, płynem dezynfekcyjnym i maseczkami
– obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + TFP
– ubezpieczenie Signal Iduna: Koszty Leczenia do 100 000 EUR obejmujące covid, NNW do 20 000 PLN, bagaż do 2000 PLN, rozszerzenie od następstw chorób przewlekłych

Cena nie zawiera:
– wizy – ok 75 USD
– biletów wstępów – ok 300 USD/os
– lunchy i kolacji – ok 10 USD/posiłek w lokalnej restauracji (14 lunchy i 13 kolacji)
– napiwków dla lokalnej obsługi (kierowcy, lokalni przewodnicy, bagażowi, itp.) – ok 80 USD/os
– wydatków własnych oraz innych świadczeń nie ujętych w “Cena zawiera”

Uwagi:
– podane nazwy hoteli są orientacyjne i finalnie hotele mogą się zmienić w zależności od dostępności
– finalna cena jest do potwierdzenia w momencie potwierdzenia grupy i potwierdzenia lokalnych przelotów
– wyjazd skalkulowany dla minimum 12 osób. W przypadku mniejszej liczby osób niż 12, organizator zastrzega możliwość zmiany ceny wyjazdu

Przepisy covidowe:
– obecnie do Iranu mogą podróżować jedynie osoby w pełni zaszczepione
– przy wjeździe do Iranu konieczne jest okazanie certyfikatu szczepień Covid oraz  negatywnego wyniku testu PCR na covid
– przepisy mogą ulec zmianie

Zapisz się już dziś!

Nie zwlekaj, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Aby zarezerwować wyjazd, lub jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami:

tel.: 883 326 824

mail: t.piatek@conqueror.com.pl

x